Atölye Mumini Basın Bülteni

Atölye Mumini butik bir mum imalat atölyesi. Üretim planlama uzmanı ve sanat yönetmeni bir çift tarafından kurulmuş. Çift mum yapımına hobi olarak başlamış. Daha sonra, bu macerayı profesyonel bir işe çevirmek için; kariyerleri boyunca edindikleri tecrübeden de güç alarak kendi markalarını oluşturmaya karar vermişler ve 2013 yılının başından beri Seyrantepe’deki atölyelerinde çalışmalarını sürdürüyorlar.

Altı aylık hummalı bir hazırlıktan sonra Mumini altyapısı, kurum kimliği, tasarımları ve web sitesiyle ortaya çıkmaya hazır.

Markanın sloganı “Yeni renkler, yeni fikirler, yeni mumlar!”  Mumini’nin tasarımları da bu iddiayı doğrular nitelikte alıştığımızdan farklı, renkli ve yeni… Tamamı el yapımı mumlardan oluşan koleksiyonlarında, süslemelerden kaçınmışlar. Mumun formuyla ilgilenmişler ve farklı biçimlerde mumlar ortaya çıkarmışlar. El yapımı üretim tarzını özellikle tercih ediyorlar ve tasarımları da bunu gerektiriyor. El işçiliği, malzemeye insanın ruhunu geçiren bir süreç olduğunu bunun ürünlerine değer kattığını düşünüyorlar. Mumini tasarımlarını şu kelimelerle tanımlıyor: Renkli, genç, yeni, hafif, postmodern, neşeli, oyunlu, esprili, fikir taşıyan, dekoratif ve cinsiyetsiz. Ürünleri gördüğünüzde neyi kastettiklerini anlayacaksınız.

atolyemumini.com web adresinden ürünlere ulaşabilir, tasarımları inceleyebilirsiniz. Marka, şimdilik sadece online mağaza ile yol almak istiyor. Ne de olsa modern hayatın en geniş caddesi internet. Mumini’nin fiyat politikası da kendisi gibi abartıdan uzak. İyi tasarımın ille de pahalı olması gerekmediğini düşünüyorlar. Piyasada ederinin çok üzerinde satılan,  keyifli bir aksesuardan çok mücevher alıyormuş hissi uyandıran ürünlerle mukayese ettiğinizde aradaki farkı rahatlıkla anlıyorsunuz.

atolyemumini.com’da göze çarpan ikinci şey ise mum yapımı meraklıları için hem malzeme, hem bilgi alabilecekleri kaynak bir site aynı zamanda. Hobimum.com linki ile de siteye giriş yapabiliyorsunuz. Blog sayfalarında meraklıları için mum yapımıyla ilgili bir geniş bir arşiv paylaşmayı planlıyorlar. Bilgi paylaşımının yola çıkarken taşıdıkları amatör ruhu koruyacağını düşünüyorlar.

Kısacası Atölye Mumini mutlu bir yer, tasarımları da öyle…